COLOPLAST COCUK

Isaretler ve nedenleri

Testisler şunlardır etkiler daha yaygın hastalıkların bazıları:

 

Testis travma veya fiziksel yaralanma

Diğer vücut organlarının aksine, testisler kas veya kemik ile korunan ve dolayısıyla darbe ve yaralanma karşı savunmasızdır değildir.

 

Testis torsiyonu

Her iki ucunda testisleri sabitleyen spermatik kord, testis kan akımı keserek, bir testisin etrafında bükülmüş olur. Testis torsiyonu belirtileri ani ve şiddetli ağrı, etkilenen testis, hassasiyet genişleme, şişme ve. Içermektedir Bu bir tıbbi acil durum ve testislerin kan temini uzun bir süre için kesilirse, testis kalıcı olabilir hasarlı ve sorunun düzeltilmesi testisin cerrahi olarak çıkarılması yoluyla olabilir.

 

Testis rüptürü

Testis doğrudan etkisi aldığında veya pelvis sert bir yüzeye karşı sıkıldığında testis rüptürü denilen testis travması nadir bir türü, oluşur. Bu yaralanma, kan skrotum içine sızmasına neden olabilir. Ağır vakalarda, cerrahi rüptürü tamir ve gerekli olabilir testisi kurtarmak için.

 

Kanser

Testis kanseri erkek ya da genç erkeklerde bir veya her iki testiste gelişebilir. Testis kanseri belirtileri iki testisin bir yumru, düzensizlik ya da genişleme içerebilir; bir çekme hissi veya skrotum alışılmadık ağırlık hissi; kasık veya alt karın bölgesinde bir donuk ağrısı; ve ağrı veya (gelip olabilir) bir testis veya skrotum rahatsızlık. ( 1)

Cerrahi testis kanseri için en yaygın tedavi ve bir veya her iki testisleri çıkarmadan içerir.

 

Inmemis testis (kriptorsidizm)

Bu testisler onlar skrotum, doğum öncesi gelişim sırasında bulunan karın, soyundan olmayan hangi bir durumdur. Bu durum testis kanseri için önemli bir risk faktörüdür.

растения произрастающие в африкедеревянный дом из оцилиндрованногоcase macbook retina 15кастрюлипродвижение интернет сайтовsous vetement femme coquine